Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Prelekcje o Kilimandżaro, najwyższej górze Afryki, oraz Islandii odbędą się w najbliższy wtorek (22 marca) w rzeszowskim pubie Niezła Sztuka. 

Prelekcje w Rzeszowie są częścią ogólnopolskiego projektu „Podróżnicze RoadShow 2022” autorstwa Klubu Podróżników Soliści. Do końca marca w 10 największych polskich miastach odbędą się 32 prelekcje, które mają zainspirować do spełniania podróżniczych marzeń.

We wtorek w „Niezłej Sztuce” (ul. Jana III Sobieskiego 18) odbędą się spotkania podróżnicze poświęcone Kilimandżaro (5 895 m n. p. m.), które jest nazywane „Dachem Afryki” oraz Islandii jako „krainy ognia i lodu”.

Prelekcję o jednym z 7 szczytów Korony Ziemi wygłosi Jan Wojtkowski, który w lutym br. był liderem wyprawy na Kilimandżaro. Na wykładzie dowiecie się, jak przygotować się do trekkingu, jak wygląda wejście na „Dach Afryki” i czy Kilimandżaro to góra dla wszystkich.

Z kolei Islandię przybliży Mateusz Bieszczad, miłośnik sportów ekstremalnych. Opowie o najlepszych trasach na islandzkie trekkingi, wspaniałych wodospadach i gorących źródłach, pięknych lodowcach, Reykjaviku – najmniejszej stolicy Europy i islandzkich zwierzętach. 

Podróżnicze RoadShow 2022 w „Niezłej Sztuce” rozpocznie się o godz. 18:00. Wstęp kosztuje 10 zł. Bilety do kupienia na stronie solisci.pl. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc ukraińskim rodzinom, które po rosyjskiej inwazji uciekły do Polski.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama