Ponad 600 wykroczeń kierowców samochodów, pieszych i rowerzystów ujawnili policjanci podczas piątkowej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” na podkarpackich drogach.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie poinformowała, że policjanci podczas akcji zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów.

Funkcjonariusze byli również surowi wobec kierujących jednośladami, którzy przejeżdżali przez przejście dla pieszych, a także wobec pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych.

Policjanci ujawnili 685 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami, rowerzystów i pieszych. Z policyjnego podsumowania akcji wynika, że 437 kierowców aut popełniło wykroczenia, 66 rowerzystów, a piesi byli sprawcami 182 wykroczeń.

Rowerzyści zostali ukarani 33 mandatami karnymi, skierowano też przeciwko nim do sądu 14 wniosków o ukaranie. Najczęstsze przewinienie rowerzystów, to przejeżdżanie oznakowanego przejścia dla pieszych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zdaniem KWP piątkowa akcja potwierdziła, że najczęstsze przewinienia pieszych to wchodzenie na jezdnię zza pojazdu, wtargnięcie na jezdnię, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i niestosowanie się do sygnalizacji.

– 104 pieszych zostało ukaranych mandatami karnymi, przeciwko 5 osobom zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu – poinformowała KWP.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

[sam id=”8″ codes=”true”]

Reklama