Reklama

Kolorowa opadająca chmura i uśmiechnięte wielobarwne twarze – tak działają na ludzi proszki holi, które wyrzucone w górę powodują, że otaczający nas świat nabiera żywszych kolorów. W Rzeszowie na wakacjach tymi specjalnymi barwnikami będzie można się pobawić aż dwa razy.

Rozpoczęte właśnie wakacje zapowiadają się wyjątkowo kolorowo przez dwa wydarzenia: „Festiwal Kolorów” oraz „Rzeszów Holi Day”.

Pierwsza impreza odbędzie się już 23 lipca o godz. 16:00 na rzeszowskich Bulwarach, natomiast na drugie kolorowe szaleństwo trzeba będzie poczekać do 19 sierpnia o godz. 17:00. Choć wydarzenia organizują zupełnie  różne grupy, to cel jest ten sam – dużo dobrej zabawy  w wielobarwnym gronie.

Takie imprezy polegają na tym, że na sygnał ze sceny jednocześnie wszyscy zebrani podrzucają specjalne kolorowe proszki do góry. Wówczas tworzy się wielobarwna chmura. Opadając na uczestników barwi ich we wszystkich kolorach tęczy.

Barwniki, które są używane przy tego typu wydarzeniach, to proszki holi – całkowicie bezpieczne dla skóry, włosów oraz ubrań. A zabarwienia, które powstaną w wyniku zabawy, z ciała można z łatwością usunąć przy pomocy wody, natomiast pokolorowane ubrania wystarczy wyprać, tak jak robimy to na co dzień.

Proszki holi rozdawane są podczas imprezy za darmo. Organizatorzy przestrzegają, aby barwników nie pobierać z nieznanych źródeł, ponieważ mogą one wywołać np. poważną reakcję uczuleniową.

W imprezach mogą wziąć udział osoby w każdym wieku i są całkowicie darmowe.

Jednym z pierwszych organizatorów festiwalu kolorów w Rzeszowie był Uniwersytet Rzeszowski, który w ubiegłym roku podczas KultURaliów zorganizował „ColoUR it”, a w tym roku powtórzył “proszkową bitwę”.

Festiwal Kolorów oraz Holi Day mają również założone swoje wydarzenia na Facebooku, gdzie można na bieżąco śledzić przygotowania oraz brać udział w różnych konkursach. Do wygrania chociażby większe zapasy proszków holi, dzięki którym będziemy jeszcze bardziej kolorowi. Szczegóły TUTAJ i TUTAJ.

Moda na kolorowe szaleństwo przywędrowała do Polski z Indii.  Tam Święto Holi zapowiada pożegnanie zimy oraz rozpoczęcie wiosny. Festiwal wypełnia tam zawsze atmosfera wiecznej wesołości.

Ludzie porzucają wszelkie złości i w ciepłym uścisku wyrzucają w górę drzemiące w ich duszach kolory. W każdym zakątku kraju widać chmury różnobarwnych kolorów. Wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając kolory w powietrze.

Rozrzucany podczas zabawy proszek to stworzony z naturalnych składników kolorowy puder. Uzyskuje się go z roślin rosnących w Indiach.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: