Nocne Spotkania z Reklamą i bolid wyścigowy zdobyły dwie główne nagrody w ogólnopolskim konkursie Studencki Projekt Roku. Studenci otrzymają po 5 tys. zł.

Konkurs organizowała Grupa PZU. Jego celem jest promocja aktywnych studentów. Konkurs był podzielony na cztery kategorie: „Ogólnopolski Studencki Projekt Roku 2015”, „Kariera i rozwój osobisty”, „Nauka i technika” i „Kultura, rozrywka i odpowiedzialność społeczna”. W pierwszej do wygrania było 10 tys. zł. W trzech pozostałych po 5 tys. zł.

Swoje projekty zgłosiły studenckie Koła Naukowe Politechniki Rzeszowskiej. Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej zgłosiło organizowane co roku Nocne Spotkania z Reklamą. PRz Racing Team zaprojektował z kolei bolid wyścigowy. Oba koła należą do jednych z najprężniej działających organizacji studenckich na Politechnice Rzeszowskiej.

Nocne Spotkania z Reklamą walczyły o nagrodę w kategorii „Kultura, rozrywka i odpowiedzialność społeczna”, a bolid wyścigowy w kategorii „Nauka i technika”. Głosowanie odbywało się w internecie. Trwało do 22 czerwca. Projekty kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej zwyciężyły w swoich kategoriach. Na „Nocne…” oddano 1426 głosów, na bolid – 1449. Bolid już za dwa tygodnie wystartuje w swoich pierwszych zawodach na brytyjskim torze Silverstone.

Nocne Spotkanie z Reklamą to coroczny pokaz najlepszych i najbardziej zaskakujących reklam. W ub. r. oglądało je ponad 800 osób.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

PRz Racing Team to grupa pasjonatów motoryzacji, których marzeniem było zbudowanie własnymi siłami wyścigowego bolidu na wzór Formuły 1 oraz start w prestiżowych zawodach Formuły Student.

– Nie ukrywamy, że jest to dla nas gorący okres. Sesja w zaawansowanym stadium i zbliżająca się wielkimi krokami premiera naszego pojazdu, spędzają nam sen z powiek, dlatego uzyskanie tak dobrego wyniku jest dla nas zastrzykiem pozytywnej energii, którego bardzo potrzebowaliśmy w ostatnich miesiącach – mówi Bartosz Zborowski, prezes SKN Formuła Student Politechniki Rzeszowskiej

To nie pierwszy tak duży sukces studentów z Politechniki Rzeszowskiej w tego typu konkursie. W listopadzie ub. r. członkowie Formuła Student zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie technologicznym Creators Academy, którego celem było wyłonienie projektów o wysokiej wartości naukowej oraz użyteczności społecznej.

W kategorii „Ogólnopolski Studencki Projekt Roku 2015” zwyciężył projekt „Wampiriada”, którego organizatorem jest Niezależne Zrzeszenie Studentów. Na ten projekt oddano 4208 głosów. W kategorii „Kariera i rozwój osobisty” wygrał projekt „Let’s get better” należący do AEGEE Kraków.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama