Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Grupa Eskaubei i Tomek Nowak Quartet, której obaj liderzy żyją i tworzą w Rzeszowie, została podwójnym laureatem plebiscytu „JAZZ 2015” cenionego pisma JazzPress w kategoriach: „Polski Jazzowy Zespół Roku” i „Polska Jazzowa Płyta Roku”.

Głosujący czytelnicy pisma i słuchacze docenili wydaną w kwietniu 2015 roku nakładam For Tune płytę „Będzie Dobrze”, która w niespotykany do tej pory na polskiej scenie sposób łączy świat jazzu i hip hopu. Płytę formacji, w której skład wchodzą również wybitni przedstawiciele krakowskiej sceny jazzowej, komplementowali m.in. Vitold Rek, Hirek Wrona i grono cenionych dziennikarzy muzycznych.

Płyta „Będzie Dobrze” to realizacja autorskiej koncepcji trębacza Tomka Nowaka, który zaprosił do współpracy topowych krakowskich muzyków, oraz Bartka Skubisza, ps. „Eskaubei”, rzeszowskiego rapera, znanego z łączenia rapu z graniem na żywo.

Wokalnie na płycie udzieliła się łódzka raperka i wokalistka Lilu, a także warszawskiej raper Ten Typ Mes, współzałożyciel wytwórni Alkopoligamia. Na płycie można usłyszeć również gitarowe solo Roberta Cichego. To pierwsza pozycja w katalogu For Tune, w której pojawiają się elementy hip-hopu.

Płyta „Będzie Dobrze”, oprócz czego, że została doceniona przez czytelników JazzPress, znalazła się również w wielu muzycznych podsumowaniach mijającego roku. Była wśród 20 najlepszych polskich płyt 2015 według dziennikarzy T Mobile Music. Serwis Axunarts.pl umieścił wydawnictwo na trzecim miejscu najlepszej płyty w Polsce 2015. Taką samą pozycję przyznał serwis serwis All About Music.

Bloger i dziennikarz Mateusz Osiak uznał, że „Będzie dobrze” to „Największe pozytywne zaskoczenie 2015”. Płyta znalazła się również wysoko w podsumowaniu serwisu goodkid.pl, a koncert zespołu został wyróżniony wśród najlepszych, jakie odbyły się w minionym roku w warszawskim 12/14 Jazz Club.

Muzycy obecnie pracują nad nową płytą w Zagrodzie Magija w Orelcu k. Uherzec Mineralnych, gdzie w czwartkowy wieczór zagrają kameralny koncert.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: