Faktury opiewające na kwotę około 6 milionów złotych złożyli w czwartek w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie właściciele firm budujących odcinek autostrady A4 Rzeszów-Jarosław.

[Not a valid template]

 

Dzisiaj w Rzeszowie podwykonawcy autostrady spotkali się z kierownictwem dyrekcji rzeszowskiego oddziału GDDKiA. W środę podwykonawcy na wiele godzin zablokowali obwodnicę Łańcuta. W taki sposób  chcieli wymusić uregulowanie zaległości, jakie wobec nich ma Polimex-Mostostal, główny wykonawca odcinka A4 Rzeszów – Jarosław. Polimex 14 stycznia zrezygnował z kontynuowania budowy A4. Odcinek Rzeszów – Jarosław jest zrealizowany w niecałych 70 procentach, choć powinien być zakończony w lutym 2013 roku.

Po zerwaniu kontraktu odezwali się podwykonawcy współpracujący z Polimexem przy budowie autostrady. Twierdzą, że nie otrzymali wszystkich pieniędzy. W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawili dzisiaj niezapłacone faktury na około 6 milionów złotych. GDDKiA przekaże je do weryfikacji konsorcjum Polimex-Mostostal i Doprastav. Jeżeli firmy potwierdzą, że podwykonawcy zrealizowali prace, a im za to nie zapłacono, to pieniądze na konta przedsiębiorców przeleje GDDKiA. Potem GDDKiA pieniądze będzie egzekwowała od głównego wykonawcy.

Z opublikowanego komunikatu na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że Dyrekcja wypłaciła już ponad 214 mln zł podwykonawcom i przedsiębiorcom, którzy nie dostali pieniędzy od Polimexu-Mostostal i Doprastavu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do oddziału GDDKiA w Rzeszowie do 13 lutego mogą się zgłaszać wszyscy poszkodowani przez konsorcjum budujące A4 Rzeszów-Jarosław. Umożliwi to wszystkim uprawnionym przedsiębiorcom odzyskanie niezapłaconych przez konsorcjum należności za prace wykonane i odebrane. Do tej pory rzeszowski oddział GDDKiA pomógł już ponad 170 przedsiębiorcom wypłacając im na podstawie Ustawy o spłacie niektórych niezaspokojonych należności prawie 60 mln zł.

GDDKiA deklaruje, że przetarg na dokończenie A4 Rzeszów-Jarosław będzie chciała ogłosić w przyszłym miesiącu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama