Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Podwyżka dla prezydenta Rzeszowa jednomyślnie uchwalona przez rzeszowskich radnych. Konrad Fijołek zarobi niemal dwa razy więcej.

– Nowe przepisy pozwalają przywrócić racjonalne wynagrodzenie dla prezydenta. Ono w powszechnym przekonaniu było za niskie – mówił we wtorek przewodniczący rady miasta Andrzej Dec (PO).

Na nowe zasady wynagradzania pozwala m.in. ustawa z 17 września 2021 roku o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

– Zarządzanie miastem i wielomiliardowym budżetem wiąże się z dużą odpowiedzialnością i to musi mieć odzwierciedlenie w wynagrodzeniu – argumentował Dec.

Według nowych stawek wynagrodzenie zasadnicze prezydenta wzrasta do kwoty 10 770 zł brutto, dodatek funkcyjny do 2980 zł brutto, dodatek za wysługę lat do 2154 zł brutto, a dodatek specjalny – do 4125 zł. 

To łącznie 20 029 zł brutto, czyli niemal dwa razy więcej niż prezydent Fijołek zarabiał dotychczas. 

Jak dotąd, zarobki Fijołka nie różniły się od tych, które od 2018 roku pobierał poprzedni włodarz Tadeusz Ferenc.

Składały się na nie: wynagrodzenie zasadnicze (5000 zł), dodatek funkcyjny (2100 zł), dodatek za wysługę lat (1000 zł) i dodatek specjalny (2840 zł). Było to łącznie 10 940 zł brutto, a więc 7767 zł netto. 

We wtorek radni miejscy byli jednogłośni. Za uchwaleniem podwyżki pensji prezydenta Rzeszowa zagłosowało 27 radnych.

– Dziękuję za solidarność, zrozumienie i elegancję w głosowaniu – podsumował prezydent Konrad Fijołek. 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama