Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Podwyżka dla prezydenta Rzeszowa jednomyślnie uchwalona przez rzeszowskich radnych. Konrad Fijołek zarobi niemal dwa razy więcej.

– Nowe przepisy pozwalają przywrócić racjonalne wynagrodzenie dla prezydenta. Ono w powszechnym przekonaniu było za niskie – mówił we wtorek przewodniczący rady miasta Andrzej Dec (PO).

Na nowe zasady wynagradzania pozwala m.in. ustawa z 17 września 2021 roku o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

– Zarządzanie miastem i wielomiliardowym budżetem wiąże się z dużą odpowiedzialnością i to musi mieć odzwierciedlenie w wynagrodzeniu – argumentował Dec.

Według nowych stawek wynagrodzenie zasadnicze prezydenta wzrasta do kwoty 10 770 zł brutto, dodatek funkcyjny do 2980 zł brutto, dodatek za wysługę lat do 2154 zł brutto, a dodatek specjalny – do 4125 zł. 

To łącznie 20 029 zł brutto, czyli niemal dwa razy więcej niż prezydent Fijołek zarabiał dotychczas. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jak dotąd, zarobki Fijołka nie różniły się od tych, które od 2018 roku pobierał poprzedni włodarz Tadeusz Ferenc.

Składały się na nie: wynagrodzenie zasadnicze (5000 zł), dodatek funkcyjny (2100 zł), dodatek za wysługę lat (1000 zł) i dodatek specjalny (2840 zł). Było to łącznie 10 940 zł brutto, a więc 7767 zł netto. 

We wtorek radni miejscy byli jednogłośni. Za uchwaleniem podwyżki pensji prezydenta Rzeszowa zagłosowało 27 radnych.

– Dziękuję za solidarność, zrozumienie i elegancję w głosowaniu – podsumował prezydent Konrad Fijołek. 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama