Mieszkańcy Rzeszowa nie zawiedli podczas zbiórki darów i pieniędzy dla pogrążonej w konflikcie wojennym Ukrainie.

[Not a valid template]

 

Wczoraj (8 listopada) na rzeszowskim Rynku odbył się koncert „Współpraca bez granic – Podkarpacie dla Ukrainy” pod hasłem „Podziel się ciepłem”. W sobotniej popołudnie Rynek zgromadził tłumy mieszkańców. Koncert zorganizował Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie i Fundacja Otwarty Dialog.

Na scenie zaprezentowali się m.in. Michał Szuba, którego będziemy mogli zobaczyć już w najbliższą sobotę (15 listopada) w „Mam Talent”, a także Skryabin, VIR oraz Taraka. Gwiazdą wieczoru był zespół Perfect.

Podczas koncertu odbywała się zbiórka charytatywna na rzecz Ukrainy. Ludzie przynosili to, co jest potrzebne do przetrwania zimy.

– Głównie odzież, typu kurtki, buty, koce, zdarzała się też pościel, a nawet śpiwory. Jest też żywność o przedłużonym terminie ważności – wylicza Bartosz Kramek z fundacji „Otwarty Dialog”, która koordynowała zbiórkę.

– Mieszkańcy przynosili również zabawki. Zbiórka była bardzo udana. Bardzo się cieszymy, że rzeszowianie tak otworzyli serca, podzielili się ciepłem, o które prosiliśmy. Mieszkańcy bardzo wykazali się intuicją, czego ukraińscy uchodźcy potrzebują. Zrozumieli, w jakiej potrzebie są Ukraińcy. Załadowaliśmy na samochód ok. 10 m sześciennych darów – dodaje Tomasz Czuwara, rzecznik prasowy fundacji.

Można było wrzucać także pieniądze do specjalnych puszek, które mieli wolontariusze. – Jestem tu niewiele ponad godzinę i jestem zdziwiona taką ofiarnością. Nie tylko drobne, ale i banknoty trafiają do mojej skarbonki – mówiła Natalia, jedna z wolontariuszek.

Puszki z pieniędzmi zostaną otwarte w poniedziałek. Wtedy będzie wiadomo, ile pieniędzy udało się zebrać. – Każdy z naszych 50 wolontariuszy przyniósł pełną puszkę.

Dary dla potrzebujących Ukraińców zostaną dostarczone w ciągu kilku dni. – Negocjujemy, żeby pierwszy transport ruszył właśnie z rzeszowskiego Rynku – dodaje Bartosz Kramek. Dary trafią w okolice Drohobycza i obwodu donieckiego, gdzie mieszkają uchodźcy z Krymu.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama