Zdjęcie: materiały prasowe

Barwne stroje i obowiązkowy kolorowy nosek! Do tego wielkie serca, mnóstwo pozytywnej energii i promiennych uśmiechów. To Doktorzy Clowni – wolontariusze Fundacji Dr Clown! Dołącz do nich! Także w Rzeszowie.

Fundacja Dr Clown od blisko 25 lat niesie uśmiech i pozytywną energię do chorych w szpitalach zmagających się z bólem, lękiem i samotnością. Wolontariusze wykorzystują dobroczynną moc uśmiechu, by wspierać pacjentów w powrocie do zdrowia.

Doktorzy Clowni wprowadzają na szpitalne korytarze radość i pozytywną energię. W swojej pracy sięgają po iluzję, żonglerkę, zabawne akcesoria, wspierają także obecnością i rozmową. Zabawą odwracają uwagę od zabiegów i badań. Bo cel jest prosty. 

– Zwrócić chociaż na chwilę dzieciństwo zabrane przez szpital i chorobę – podkreśla Paulina Łatacz z Fundacji Dr Clown.

Fundacja szuka właśnie nowych wolontariuszy. Aby nim zostać, trzeba wypełnić formularz. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 marca. Po tym czasie w ciągu tygodnia kandydaci otrzymają termin spotkania, na którym koordynator oddziału przedstawi dalsze szczegóły.

Co roku wolontariusze Fundacji Dr Clown docierają do prawie 60 tys. podopiecznych szpitali i różnego rodzaju placówek w ponad 100 miastach w całej Polsce, także w Rzeszowie. 

Zdjęcie: materiały prasowe

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama