Zdjęcie: materiały prasowe

Katarzyna Berenika Miszczuk, pisarka, scenarzystka, lekarka, współzałożycielka Wydawnictwa Mięta, w piątek (17 listopada) spotka się ze swoimi czytelnikami w Rzeszowie. 

Spotkanie z Katarzyną Bereniką Miszczuk w ramach z cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”, organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną, odbędzie się w Filii WiMBP nr 6 (ul. Podwisłocze 6). Początek o 17:00, wstęp bezpłatny.

Katarzyna Berenika Miszczuk, to wszechstronna autorka, której znakiem rozpoznawczym jest nieoczywista mieszanka literackich światów, niezmiennie doprawiona dużą dawką humoru. Napisała kilka powieści z gatunku fantasy, grozy, science fiction oraz kryminał. 

Pierwszą powieść „Wilk” napisała w wieku 15 lat. Książka ukazała się trzy lata później (2006). Berenika Miszczuk chętnie sięga po fantasy, science fiction, a także kryminał i powieść obyczajową. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt powieści oraz opowiadań.

Największe uznanie czytelników przyniosła jej seria diabelsko-anielska: „Ja, diablica” (2010), „Ja, anielica” (2011) oraz „Ja, potępiona” (2012).

Na cykl „Kwiat paproci” składają się: „Szeptucha” (2016),„Noc Kupały”, „Żerca” (2017) oraz „Przesilenie” (2018). W 2017 r. powieścią „Obsesja” autorka rozpoczęła kolejny cykl W lekarskim fartuchu. Rok później ukazała się jej kontynuacja – „Paranoja”.

Najnowsza powieść autorki to prequel serii „Kwiat paproci” – „Jaga”.

Kolejnym i ostatnim już w 2023 roku gościem spotkań z cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat” będzie Witold Szabłowski, który odwiedzi WiMBP w Rzeszowie 12 grudnia, o godz. 17:00.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama