Fot. Andrzej / Czytelnik Rzeszów News. Na zdjęciu wypadek na skrzyżowaniu ulicy Wyzwolenia, Lubelskiej i gen. Maczka
Reklama

Meteorolodzy ostrzegali przed poniedziałkowym załamaniem pogody. W Rzeszowie nowy tydzień na drogach zaczął się od dwóch porannych wypadków. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. 

Słoneczny październik uśpił czujność kierowców. W poniedziałek, gdy zdecydowanie się ochłodziło, w Rzeszowie policjanci o 6:00 rano zanotowali dwa wypadki. Na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia, Lubelskiej i gen. Maczka zderzyły się alfa romeo i daewoo, chwilę później na al. Cieplińskiego kierowca renault na przejściu potrącił nietrzeźwego pieszego

Nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, poinformował, że w poniedziałek znacznie pogorszyły warunki się warunki drogowe, częstsze opady deszczu mogą ograniczać widoczność. – Na drodze zalegają liście, dlatego droga hamowania może znacznie się wydłużyć – ostrzega nadkom. Szeląg. 

Dodatkowym utrudnieniem dla kierowców są poranne mgły i lokalne przymrozki. – Na pogorszenie warunków drogowych wpłynie również szybciej zapadający zmrok. Uczestnicy ruchu, zwłaszcza piesi, będą słabiej widoczni – podkreślają policjanci i apelują do pieszych, jak i rowerzystów, by nosili odblaski nawet wtedy, gdzie nie wymagają tego przepisy.

– Wszyscy uczestnicy ruchu powinni zachowywać szczególną ostrożność i kierować się zasadą ograniczonego zaufania – podkreśla nadkom. Adam Szeląg. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: