Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w czwartek po południu w Widełce niedaleko Rzeszowa 40-letniego Ravshaniona K., obywatela Uzbekistanu, który był poszukiwany czerwoną notą Interpolu.

Ravshanion K. został zatrzymany w czwartek na drodze krajowej nr 9 kilkanaście minut po godz. 16:00. Podczas sprawdzania statusu cudzoziemca okazało się, że jego dane figurują w bazie Interpolu jako osoby do zatrzymania.

– Był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości kraju swego pochodzenia czerwoną notą za fałszerstwa dokumentów i oszustwa. Było podejrzenie, że mężczyzna może posiadać broń i jest osobą niebezpieczną – mówi mjr Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. 

Obywatelowi Uzbekistanu w swoim kraju grozi do 10 lat więzienia. Czerwona nota Interpolu to najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań

Ravshanion K. nie jest jedyną osobą poszukiwaną przez Interpol, którą w czwartek na Podkarpaciu zatrzymali pogranicznicy. Na przejściu granicznym w Medyce wpadł 40-letni obywatel Ukrainy, który od 7 lat był poszukiwany przez organy ścigania Czech za rozbój z użyciem broni palnej.

Wieczorem na pieszym przejściu w Medyce zatrzymano innego Ukraińca – 40-letniego Igora Y. On od stycznia br. także był poszukiwany przez czeskich śledczych za przestępstwa przeciwko osobie i porządkowi publicznemu. 

Wobec zatrzymanych wszystkich trzech cudzoziemców dalsze czynności prowadzą prokuratury okręgowe w Przemyślu i Rzeszowie. O ich ekstradycji zdecydują sądy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama