Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali 32-letniego Ukraińca, podejrzanego o zabójstwo dwóch osób. 

32-letni Maksym A. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym przez organa ścigania w Czechach. W poniedziałek, 18 listopada, zatrzymali go pogranicznicy na przejściu granicznym w Korczowej. Ukrainiec podróżował autobusem, jadącym z Pragi do Kijowa. 

– Podczas kontroli podróżnych funkcjonariusze SG ustalili, że obywatel Ukrainy jest w zainteresowaniu czeskich śledczych. Z informacji zawartych w międzynarodowych bazach poszukiwawczych wynikało, że jest ścigany za zabójstwo dwóch osób dokonane zaledwie dzień wcześniej (17 listopada) – poinformowała mjr Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Do zabójstwa dwóch obywateli Ukrainy doszło na terenie małej miejscowości w Czechach.  Pogranicznicy obawiali się, że Maksym A. może być niebezpieczny i uzbrojony. W czasie zatrzymania, 32-latek był zaskoczony i nie stawiał żadnego oporu. W tej chwili jest on w dyspozycji przemyskiej prokuratury i czeka na rozpoczęcie procedury ekstradycyjnej.

Maksym A. został tymczasowo aresztowany na 60 dni. 

Mjr Elżbieta Pikor jednocześnie poinformowała, że od początku 2019 roku podkarpaccy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali już ponad 250 osób poszukiwanych przez polskie służby oraz wymiar sprawiedliwości innych europejskich krajów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: