Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Ostatnie pożegnanie byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca rozpocznie się w piątek (2 września) o godz. 13:00. W uroczystościach weźmie udział m.in. prezydent Andrzej Duda. Przyjadą też inne ważne osoby. 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 13:00 w katedrze rzeszowskiej. Do kościoła będzie mogła wejść tylko rodzina i zaproszeni goście.

Swój udział potwierdził prezydent RP Andrzej Duda. W niedzielę, gdy dotarła do niego wiadomość o śmierci Tadeusza Ferenca, byłego prezydenta Rzeszowa, napisał na Twitterze, że odszedł wybitny polityk samorządowy.

„Przez lata służby publicznej, jako Prezydent Rzeszowa zmienił oblicze Miasta, łącząc jego tradycyjne piękno z nowoczesnością. Pozostawia trwały wkład w rozwój samorządu w Polsce. R.I.P.” – napisał na Twitterze prezydent RP.

 

W ceremonii będzie uczestniczyć także Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska; Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa; Marcin Krupa, prezydent Katowic, do Rzeszowa przyjedzie też Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. 

Będzie też wielu polityków, m.in. Marek Dyduch, były poseł SLD, obecnie wiceprzewodniczący Nowej Lewicy. Wśród samorządowców udział w uroczystości pogrzebowej potwierdzili m.in. Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, oraz Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki. Przyjadą też rektorzy podkarpackich uczelni.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Uroczystości pogrzebowe będą transmitowane na kanale YouTube Katedry Rzeszowskiej, w Polsat News oraz TVP Info. Przy katedrze i w Parku Papieskim będą dwa telebimy i tam mogą zgromadzić się mieszkańcy Rzeszowa. 

Po mszy św. z kościoła przy al. Sikorskiego wyjedzie kondukt żałobny. Pogrzeb na cmentarzu Wilkowyja rozpocznie się ok. godz. 15:00 i potrwa do późnych godzin popołudniowych. 

Ceremonia nie będzie miała charakteru państwowego. Tadeusz Ferenc nie był już urzędującym prezydentem. Zmarł 27 sierpnia w wieku 82 lat. Rzeszowem rządził w latach 2002-2021.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama