Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W związku z pogrzebem byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, w najbliższy piątek (2 września), już od godz. 12:00, obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu. Utrudnienia potrwają do godz. 17:00 – informuje ratusz. 

Utrudnienia będą w okolicy katedry rzeszowskiej i na trasie przejazdu konduktu żałobnego. Msza pogrzebowa Tadeusza Ferenca rozpocznie się o godz. 13:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy al. Sikorskiego. 

W kościele jest ograniczona liczba miejsc. – Dla mieszkańców, którzy będą chcieli wziąć udział w mszy świętej zostaną ustawione dwa telebimy. Jeden przed katedrą, drugi w Parku Papieskim – poinformowała Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Urzędnicy proszą mieszkańców, by nie przyjeżdżali własnymi samochodami, lecz skorzystali z komunikacji miejskiej. Po mszy, kondukt żałobny przejedzie na cmentarz komunalny Wilkowyja: ulicami Sikorskiego, Armii Krajowej, przez rondo Pobitno i dalej ul. Lwowską i Cienistą.

W rzeszowskim ratuszu od poniedziałku wyłożona jest księga kondolencyjna. Zostanie tam co najmniej do piątku. Wpisów można dokonywać od godz. 7:30 do 18:00.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama