Pokój Wyciszenia – nowość w Muzeum – Zamku w Łańcucie

W Muzeum – Zamek w Łańcucie powstał Pokój Wyciszenia dla osób, które potrzebują krótkiego wypoczynku i odreagowania napięć. Dla każdego.

 

Zdjęcia: Muzeum – Zamek w Łańcucie

Jak poinformowała Joanna Garbulińska – Charchut z łańcuckiego zamku, Pokój Wyciszenia powstał w budynku dawnej Oranżerii (Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego).  Pokój urządzono w jednym z pomieszczeń na zapleczu budynku.

– Jego kształt umożliwił wydzielenie w nim stref dla osób w różnym wieku i o zróżnicowanych potrzebach – przekazała Garbulińska – Charchut.

Wygoda i komfort 

Jak dodała, pomieszczenie utrzymane w neutralnych kolorach wyposażono tak, by mogli w w nim wypoczywać dorośli oraz dzieci.

Wygodne fotele, pufy, tekstylia o różnych fakturach czy zabawki sensoryczne i rehabilitacyjne pomogą zredukować poziom stresu, zmniejszyć uczucie  niepokoju oraz ułatwić koncentrację osób nadwrażliwych na bodźce sensoryczne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Pokój wyciszenia to również miejsce, z którego mogą skorzystać rodzice karmiący najmłodsze dzieci – wyjaśnia Joanna Garbulińska – Charchut.

Kultura bez barier 

Dzięki tej inicjatywie osoby wysoko wrażliwe i rodzice z małymi dziećmi poczują się bezpieczniej oraz bardziej komfortowo. Pokój Wyciszenia został odpowiednio oznakowany, a drogę do niego dodatkowo wskażą pracownicy muzeum.

Na adaptację pomieszczenia w dawnej Oranżerii, Muzeum – Zamek w Łańcucie otrzymało prawie 230 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który realizuje finansowany przez Unię Europejską projekt „Kultura bez Barier”. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama