Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. Celem inicjatywy jest szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie organizacji, które opiekują się nieuleczalnie chorymi.
Symbolem tej kampanii jest oczywiście żonkil, który reprezentuje nadzieję, kluczowy element opieki hospicyjnej.
Każdego roku jesienią sadzone są cebulki żonkili, które wiosną, po zakwitnięciu, są wręczane osobom wspierającym Fundację za datki do puszek.
W zeszłorocznej edycji akcji wzięło udział 179 placówek oświatowych z Podkarpacia, w tym 48 z Rzeszowa. W tym roku do inicjatywy przyłączyło się już 156 placówek, a liczba ta wciąż rośnie.

Gdzie i kiedy
Akcja rozpocznie się 9 października o godz. 12:00 w Parku Papieskim w Rzeszowie, gdzie wolontariusze Fundacji wraz z zaproszonymi gośćmi zasieją cebulki żonkili. Fundacja zachęca do udziału zarówno placówki oświatowe, jak i firmy, które mogą zasadzić cebulki na swoim terenie, a wiosną zorganizować zbiórkę.
– Zapraszamy do udziału w akcji zarówno Placówki Oświatowe jak i Firmy z terenu naszego województwa. Cebulki można zasadzić na terenie firmy, a wiosną przeprowadzić zbiórkę wśród pracowników lub dołączyć do kwest organizowanych przez Fundację na terenie miasta Rzeszowa – mówi Justyna Babiracka z Fundacji Podkarpackie Hospicjum Dla Dzieci.
Jak dołączyć?
Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy
Redakcja Rzeszów News objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.
(Red)
Czytaj więcej
Podkarpacie solidarne z powodzianami, rozpoczęły się zbiórki
![Dramat na zaporze w Solinie. Mężczyzna skoczył do wody, trwa akcja poszukiwawcza [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/skok-z-zapory-solina-osp-polanczyk0-218x150.jpg)





![Granica między życiem a śmiercią. Fizyka pożaru widoczna podczas nocnej akcji strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-pustostanu-boguchwala-07-1-218x150.jpg)

![Pożar kościoła na Podkarpaciu. Ogień strawił wnętrze świątyni, trwa ustalanie przyczyn [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-kosciol-przemysl1-218x150.jpg)



![Miliardy trafiły do zbrojeniówki na Podkarpaciu. Są umowy na amunicję, haubice i wozy bojowe [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/safe-stalowa-wola2026-pgz-kosiniak-kamysz-218x150.jpg)


![Collins Aerospace rozbudowuje zakład pod Rzeszowem. 190 nowych miejsc pracy i wzrost produkcji [ZDJĘCIA] Collins Aerospace otwarcie nowej hali pod Rzeszowem](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/collins-aerospace-rtx-03-218x150.jpg)

![W Rzeszowie otwarto nowoczesny kompleks sportowy. Co tam znajdziecie? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/inwestycja-zsp5-rzeszow0-218x150.jpg)
![Długo wyczekiwany chodnik na Staromieściu w końcu powstanie. Możliwe poszerzenie drogi [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/skrajna-chodnik-rzeszow0-218x150.jpg)

















![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)




![Zlot Zabytkowych Autobusów w Rzeszowie już wkrótce. W planach mnóstwo atrakcji [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zlot-zabytkowych-autobusow2-218x150.jpg)
![Dramat na zaporze w Solinie. Mężczyzna skoczył do wody, trwa akcja poszukiwawcza [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/skok-z-zapory-solina-osp-polanczyk0-100x70.jpg)


![Collins Aerospace rozbudowuje zakład pod Rzeszowem. 190 nowych miejsc pracy i wzrost produkcji [ZDJĘCIA] Collins Aerospace otwarcie nowej hali pod Rzeszowem](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/collins-aerospace-rtx-03-324x235.jpg)