Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Jak miasto obiecało, tak uczyniło. Szuka firmy, która zaprojektuje drogę łączącą al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Droga ułatwi życie mieszkańcom Słociny.

Oferty otwarto we wtorek (22 września). Zgłosiło się 6 firm. Najniższą ofertę złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa – 306,2 tys. zł. To MPDiM prawdopodobnie zdobędzie kontrakt, bo jako jedyna firma złożyła ofertę, która mieści się możliwościach finansowych ratusza (400 tys. zł). Drugą najniższą ofertę złożyła Attila z Rzeszowa (495 tys. zł). Najwyższą (1,3 mln zł) Eco-Investment Poland z Warszawy.

Droga ma mieć około 1,4 km, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Ponadto, powstanie także dwukierunkowa ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 m oraz 2-metrowy chodnik. Zostaną także wybudowane zatoki autobusowe. Powstanie również około 200-metrowa droga po jednym pasie w każdym kierunku, która połączy nowo projektowaną drogę z ul. Powstańców Listopadowych.

W planach jest także budowa trzech skrzyżowań z sygnalizacją. Jedno powstanie na skrzyżowaniu projektowanej drogi z ul. Wieniawskiego, drugie – na połączeniu alei Krzyżanowskiego, Armii Krajowej i nowej drogi, trzecie – w miejscu połączenia ul. Powstańców Listopadowych i planowanego łącznika od Krzyżanowskiego do Wieniawskiego.

Nowe połączenie ułatwi dojazd do centrum szczególnie mieszkańcom Słociny. Miasto chce, aby nowa droga była gotowa do 2022 roku.

Ratusz w planach ma także budowę połączenia al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego. Kiedy? Nie wiadomo, bo niedawno zmienioną przebieg trasy. Mieszkańcy nie chcieli, aby nowa droga przechodziła przez ogródki działkowe. Drogowcy przebieg połączenia postanowili przesunąć na wschód, tak aby ominął on ogródki działkowe.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: