Zdjęcie: materiały miasta Rzeszów

Miasto robi ważny krok ku potężnej inwestycji w Rzeszowie. Porozumiało się z urzędem marszałkowskim w sprawie budowy 6,5-kilometrowej drogi, która połączy ulicę Warszawską z Krakowską.

Na wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni zgodzili się, by miasto z województwem sfinansowali dokument, w którym będą szczegółowe założenia przyszłej inwestycji. – Treść porozumienia jest już ustalona z marszałkiem – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Przetarg na wybór firmy, która te założenia przygotuje, zostanie ogłoszony już niebawem. Dokument ma być gotowy w ciągu ośmiu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą. To podstawa dalszych prac – opracowania dokumentacji i budowy samej drogi.

Łącznik ulicy Warszawskiej z Krakowską ma domknąć układ drogowy na północy Rzeszowa. Dwa z trzech odcinków już są: łącznik ulicy Rzecha z Lubelską (jego częścią jest most Mazowieckiego) i wybudowana w 2019 r. droga pomiędzy ul. Lubelską a Warszawską.

Jak przypominają miejscy urzędnicy, każdy ma po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, rozdzielone pasem zieleni, a także chodniki i ścieżki rowerowe. Tak samo będzie wyglądał ostatni odcinek, czyli połączenie ulic Warszawskiej z Krakowską (6,5 km).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Początkowym elementem drogi będzie wiadukt nad ul. Warszawską oraz torami kolejowymi. Dalej trasa zostanie poprowadzona w kierunku zachodnim, do terenów strefy przemysłowej Dworzysko i następnie skręci w kierunku południowym i dojdzie do ul. Krakowskiej.

Przyszłe połączenie częściowo będzie przebiegać poza granicami Rzeszowa, dlatego też w jego powstanie angażują się miasto i województwo podkarpackie. Łącznik ma poprawić dojazd do strefy Dworzysko i poprawić jazdę kierowców po północy Rzeszowa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama