Zdjęcie: Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

Lepszy dojazd do autostrady A4 i drogi ekspresowej S19 oraz odciążenie centrum miasta – to zalety nowo otwartego łącznika ulic Warszawskiej i Lubelskiej w Rzeszowie. 

W czwartek ratusz pochwalił się zakończeniem kolejnej potężnej inwestycji drogowej. Chodzi o połączenie ulic Warszawskiej i Lubelskiej, za którą Miejskiemu Przedsiębiorstwu Dróg i Mostów zapłacono 26 mln zł, z czego 17,5 mln zł to dofinansowanie unijne.

– Zmieniamy krajobraz. Nie tak dawno przebudowywaliśmy ulice Borową, Lubelską i Warszawską. Teraz skończyliśmy kolejną – ul. Krogulskiego, która łączy ulice Warszawską i Lubelską – mówił podczas uroczystego otwarcia drogi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

–  Kolejnym krokiem będzie połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej z wiaduktem, co pozwoli nam na tzw. zamknięcie obwodnicy północnej Rzeszowa – dodawał.

Zdjęcie: Joanna Gościńska / Rzeszów News

Zrealizowana w latach 2017-2019 inwestycja to dwujezdniowa, czteropasmowa doga licząca 1,5 km, z 114 latarniami LED-owymi, 2,5-kilometrową siecią kanalizacji deszczowej, 2,5-kilometrowymi dwukierunkowymi ścieżkami rowerowymi i chodnikami. Powstało także 2 km dróg serwisowych cztery zatoki autobusowe, a także rondo na przecięciu łącznika z ul. Borową i skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na przecięciu z ul. Warszawską

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– To ulica wysokiej klasy o dużej przepustowości – twierdzi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

– Gdy zaczynaliśmy inwestycję w 2017 roku, był tu prawie las. Musieliśmy wyciąć 2,5 tys. drzew i krzewów, żeby przetrzeć trasę i udało się – mówi Franciszek Kosiorowski, prezes MPDiM. – Teraz cała infrastruktura jest na poziomie XXI wieku – dodaje.

Połączenie ulic Warszawskiej z Lubelską oznacza odciążenie ulic Borowej i Staromiejskiej oraz lepszy dojazd do ul. Lubelskiej i dalej do ronda Kuronia, gdzie łatwo można dostać się na węzeł Rzeszów Wschód. Łącznik wygodnie prowadzi także do S19 i A4, odciąża centrum miasta oraz usprawnia ruch w północnej części Rzeszowa. 

Zdjęcie: Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
Zdjęcie: Joanna Gościńska / Rzeszów News

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama