Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Cztery firmy starają się o połączenie ulicy Warszawskiej z Lubelską. Drogowcy prawdopodobnie kontrakt podpiszą z Miejskim Przedsiębiorstwem Dróg i Mostów z Rzeszowa. Inwestycja ma być zrealizowana do czerwca 2019 roku.

Do przetargu na połączenie ul. Warszawskiej z ul. Lubelską stanęły cztery firmy: MPDiM z Rzeszowa, oferując za swoją pracę ponad 18 mln zł, Strabag (ponad 19 mln zł), konsorcjum: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Krosna (niecałe 20 mln zł) oraz warszawski Budimex (ponad 22 mln zł).

Miasto na inwestycję zaplanowało wydać 25 mln zł. – Trwa jeszcze analiza ofert. Jeśli MPDiM dostarczy wszystkie niezbędne dokumenty, to oni połączą ulicę Lubelską z Warszawską – tłumaczy Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Drogowcy przewidują, że umowę z rzeszowską firmą podpiszą przyszłym tygodniu. – Rozpoczęcie prac planujemy na początek sierpnia – zapowiada Świder.

Pierwsza część inwestycji ma zostać zrealizowana do końca czerwca 2019 roku. To strategiczne połączenie dla miasta będące częścią obwodnicy północnej. Połączenie od ronda na ul. Lubelskiej do ronda na ul. Warszawskiej będzie miało ok. 1,5 km. Powstaną dwa pasy ruchu w obu kierunkach przedzielone pasem zieleni. Będą także chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe.

Druga część inwestycji, na którą miasto ma obecnie gotową na razie tylko koncepcję, zakłada połączenie od ul. Warszawskiej do Krakowskiej. Na tym odcinku zostanie wybudowany m.in. 300-metrowy wiadukt nad drogą krajową nr 9 i linią kolejową Rzeszów-Ocice.

– Obecnie w tej sprawie trwają rozmowy z Urzędem Marszałkowskim, ponieważ na ponad 6-kilometrowej trasie znajduje się niespełna 2-kilometrowy odcinek, który nie leży na terenie Rzeszowa – wyjaśnia szef MZD. – Samorząd podkarpacki będzie współfinansował budowę drogi i wiaduktu ze swojego budżetu – dodaje.

Cała inwestycja ma być zrealizowana do 2020 roku.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.