Zdjęcie: Agnieszka Koterba / Rzeszów News
Reklama

Szymon Kulka okazał się najlepszy w IV Biegu Niepodległości, który w piątek odbył się w Rzeszowie. Wzięła w nim udział rekordowa liczba zawodników – 1269.

Invalid Displayed Gallery

Szymon Kulka okazał się najlepszy w IV Biegu Niepodległości, który w piątek odbył się w Rzeszowie. Wzięła w nim udział rekordowa liczba zawodników – 1269.

Wśród uczestników biegu, którzy do pokonania mieli 10 km, były aż 342 kobiety. Zawodnicy wystartowali sprzed centrum handlowego Plaza przy al. Rejtana. Biegli w koszulkach białych i czerwonych, tworząc tym samym dużą flagę narodową.

IV Bieg Niepodległości wygrał 23-letni Szymon z Kulka z miejscowości Ropa. Jego czas to 28 minut i 36 s. Polak wyprzedził o 17 sekund drugiego na mecie Kenijczyka Kiptum Kimaiyo. Trzeci także był Kenijczyk – Kibet Rop Abel (30 min. i 5 sekund).

Czwarte miejsce zajął Henry Kemboi z Kenii, piąte – Robert Głowala z Garwolina. To właśnie ta pierwsza piątka otrzymała nagrody pieniężne w kategorii Open.

Zwycięzca otrzymał 2 tys. zł. Za zajęcie drugie miejsce było 1,5 tys. zł, za trzecie miejsce – 1000 zł, za czwarte miejsce – 700 zł, za piąte miejsce – 600 zł. W pierwszej dziesiątce znalazł się także zawodnik CWKS Resovii Rzeszów – Patryk Marszałek, który zajął siódme miejsce z czasem 31 min. i 49 s.

Wśród kobiet triumfowały Kenijki. Pierwsza była Christine Morra Oigo. Druga – Stellah Jepngetch Barsosio, trzecie miejsce zajęła Agnes Chebet. Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe medale.

Pełne wyniki możecie sprawdzić TUTAJ.

IV Bieg Niepodległości był połączony z akcją charytatywną na rzecz 43-letniej Małgorzaty, matki 10 dzieci, która od kilku lat zmaga się z nowotworem trzustki. Zawodnicy mogli przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Małgorzaty”.

Fundacja PKO BP przekaże darowiznę na leczenie kobiety.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

Comments are closed.