Zdjęcie: materiały organizatorów

Co to znaczy być Polką w 2024 roku i jakie główne problemy dotykają dziś kobiet? Dlaczego warto na nowo namalować portret Polek i Polaków i co się zmieniło od roku 1989? 24 kwietnia w Rzeszowie spotkanie z udziałem Joanny Kuciel-Frydryszak, s. Małgorzaty Chmielewskej oraz prof. Anny Siewierskiej.

– „Polek portret własny” to spotkanie o solidarności Polek AD 2024. O ich sile i bezsile. O gniewie i o sprawczości. O wykluczonych i tych, które działają na wysokich stanowiskach. O kobietach w polityce, w pokojach pisarskich, na uczelniach i na froncie aktywistycznym. O barierach, z którymi muszą się zmierzyć i które dzielnie przełamują – zapowiada tematykę spotkania Katarzyna Kubisiowska z Tygodnika Powszechnego, która poprowadzi spotkanie.

Nad sytuacją kobiet w Polsce będą się zastanawiać: pisarka Joanna Kuciel-Frydryszak, autorka bestsellerowej książki „Chłopki”, siostra Małgorzata Chmielewska – przełożona Wspólnoty „Chleb Życia”, oraz politolożka prof. Anna Siewierska, autorka m.in. takich książek, jak: „Polityka strachu. Jak strach zabija demokrację” oraz „Mity w polityce. Funkcje i mechanizmy aktualizacji”.

– Najbardziej wnikliwe portrety tworzą się z elementów przez ogół niedostrzegalnych, przeźroczystych. Będziemy rozmawiać o tym, co w doświadczeniu kobiecym jest marginalizowane oraz wspólnie zastanowimy się jaka jest psychiczna, mentalna i zawodowa kondycja kobiet w Polsce AD 2024 – podkreśla red. Kubisiowska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia (środa), o godz. 17:00 w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Wstęp bezpłatny, ale pod warunkiem rezerwacji i okazania biletu. W dniu wydarzenia zajmowanie miejsc będzie możliwe od 16:00. Rezerwacja biletów jest ważna do 16:30. Podczas spotkania będzie możliwość kupić publikacje prelegentek i uzyskać dedykacje autorek. 

Wydarzenie odbywa się w ramach V edycji „W labiryncie świata” – to cykl paneli dyskusyjnych realizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym”. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama