Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

21 osób zostało rannych w 17 wypadkach, do których doszło na podkarpackich drogach w okresie świąt Bożego Narodzenia. Na szczęście nikt nie zginął. 

Policyjna akcja “Boże Narodzenie 2019” trwała sześć dni – od wtorku do niedzieli. Na drogach naszego województwa było więcej patroli ruchu drogowego. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących.

Policjanci reagowali też na łamanie prawa przez kierowców, zwłaszcza tych, którzy jeździli niebezpiecznie – zbyt szybko, nieprawidłowo wyprzedzając, czy wymuszając pierwszeństwo. Nie było pobłażliwości dla pijanych kierowców.

Jak poinformował w poniedziałek Bartosz Wilk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, w czasie trwania akcji “Boże Narodzenie 2019” doszło do 17 wypadków (w ubiegłym roku 16). Rannych zostało 21 osób (w ubiegłym roku 22), nikt nie zginął.

– Policjanci zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 42 kierowcom, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Podczas ubiegłorocznej akcji było ich 34 – poinformował Bartosz Wilk. 

W samym Rzeszowie i powiecie rzeszowskim policjanci odnotowali cztery, w których rannych zostało 7 osób. Na drogach doszło też do 64 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców.

Ponadto, policjanci skontrolowali 849 kierujących i 48 pieszych ujawniając 362 wykroczenia drogowe.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: