Reklama

Około 80 pseudokibiców Dnipro Dniepropietrowska, jadących na finał Ligi Europejskiej w Warszawie, zatrzymali policjanci w Rzeszowie.

Informacje o zatrzymaniu w Rzeszowie pseudokibiców Dnipro Dniepropietrowska podały polskie i ukraińskie media. TVP Info poinformowała, że przy okazji środowego finału LE pomiędzy Sevillą, a Dnipro Dniepropietrowskiem doszło do incydentów z udziałem stadionowych chuliganów.

Na autostradzie pod Poznaniem chuligani Śląska Wrocław zaatakowali kibiców Sevilli kijami bejsbolowymi, co miało być odwetem za to, że w sierpniu 2013 r. hiszpańscy szalikowcy zaatakowali wrocławskich pseudokibiców, pobili ich i zabrali im flagi.

Według „Głosu Wielkopolskiego”, bandyci zajechali na autostradzie A2 drogę skodzie Octavii wiozącej Hiszpanów. Następnie wyskoczyli ze swoich samochodów i zaatakowali pasażerów kijami bejsbolowymi. Mieli ich pobić oraz zniszczyć auto, którym podróżowali. Po ataku natychmiast uciekli.

TVP Info i ukraińskie serwisy internetowe podały, że do incydentów, tym razem z udziałem z fanów Dnipro Dniepropietrowska, jadących na mecz do Warszawy, doszło także w Rzeszowie. – Za udział w bójkach miejscowa policja zatrzymała 80 fanów Dnipro – podają polskie i ukraińskie media.

Szczegóły nie są znane.

W finale piłkarskiej Ligi Europejskiej Sevilla pokonała Dnipro Dniepropietrowsk 3-2. Jedną z bramek dla hiszpańskiej drużyny strzelił reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak. Dzięki zwycięstwu, Sevilla zagra w rundzie kwalifikacyjnej w następnej edycji Ligi Mistrzów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama