Zdjęcie: Fundacja na Tropie

Od kilkunastu dni 16-letnia Anna Kwolek z Niechobrza wodzi za nos rzeszowskich policjantów. Dziewczyny wciąż nie udało się odnaleźć. 

– Z informacji, jakie posiadamy, wynika, że 16-latka przebywa na terenie Rzeszowa, nie padła ofiarą przestępstwa, była widziana w mieście. Próbujemy ustalić miejsce pobytu nastolatki – mówi podinsp. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Anna Kwolek jest poszukiwana przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Dziewczyna zaginęła 7 listopada br. Od pewnego czasu przebywała w jednej z rzeszowskich placówek wychowawczych. 

W dniu zaginięcia Anna Kwolek wyszła rano do szkoły – Zespołu Szkół Gospodarczych im. Spytka Ligęzy w Rzeszowie. Budynek opuściła ok. godz. 14:00, do placówki wychowawczej już nie wróciła, wieczorem o zaginięciu 16-latki wychowawcy powiadomili policję. 

Ta, jak na razie, nie jest w stanie ustalić, gdzie przebywa dziewczyna. – Nie mamy informacji, by nastolatka brała udział w jakimś incydencie, który mógłby ją sprowokować do ucieczki, nie pierwszej zresztą – twierdzi rzecznik Szeląg. 

Anna Kwolek zaginęła także w sierpniu br., udało się ją odnaleźć po dwóch dniach poszukiwań. Teraz sytuacja się powtarza. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W dniu zaginięcia Anna Kwolek miała na sobie ciemne, przetarte spodnie dżinsowe i czarną bluzę bez kaptura. Dziewczyna ma ok. 164 cm wzrostu, zielone oczy, ciemne blond włosy – do łopatek, waży ok. 70 kg.

Na informacje o miejscu pobytu 16-latki czeka KMP w Rzeszowie pod numerem telefonu: 47 821 33 10. Można też dzwonić pod numer alarmowy – 112 lub kontaktować się z Fundacją Na Tropie, która nagłośniła zaginięcie Anny Kwolek, tel. 663 556 117. 

Według fundacji, dziewczynie grozi niebezpieczeństwo, bo powinna regularnie przyjmować leki. 

Zdjęcie: Fundacja na Tropie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama