Reklama

Sąd aresztował 51-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież i zniszczenie 5 miedzianych tablic ze stacji drogi krzyżowej z terenu kościoła w Bielinach.

Mężczyznę kilka dni temu zatrzymali policjanci z komisariatu w Rudniku nad Sanem.

Miedziane tablice ozdabiały mur kościelny. Ze względu na ręczne wykonanie były cenne. Sprawca dwukrotnie zakradał się na teren kościoła. 27 października zabrał trzy tablice. Trzy dni później kolejne dwie. Wartość skradzionych stacji drogi krzyżowej została wyceniona na 20 tys. złotych.

Policjanci ustalili sprawcę kradzieży oraz skup złomu, który przyjął miedziane tablice. We wtorek odzyskali część z nich.

Na podstawie wystawionego pokwitowania funkcjonariusze potwierdzili swoje przypuszczenia, co do tożsamości sprawcy. Potwierdził to również zapis z monitoringu przemysłowego w punkcie skupu złomu. 30 października po godz. 12:00 kamera zarejestrowała, jak sprawca przyjechał do skupu na rowerze. Tablice miał schowane w worku.

Zatrzymany 51-letni mężczyzna jest mieszkańcem Bielin. Tablice zniszczył, aby nie było można poznać skąd pochodzą. Elementy były sprasowane i zdeformowane. Za tablice ważące 9 kg otrzymał na skupie złomu 162 zł. Mężczyzna był wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Wczoraj sąd 51-latka na trzy miesiące.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.