Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Od środy, 19 czerwca, rzeszowscy policjanci przy hali Podpromie ponownie uruchomią stały punkt kontroli autokarów. Punkt będzie działał do 5 lipca. 

Punkt kontroli autokarów policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie uruchamiają wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego. Będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki. Punkt będzie działał w dni robocze do piątku 5 lipca od godz. 6:30 do 10:00.

Autokary będzie można sprawdzać już od najbliższej środy. W innych godzinach kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów w miarę możliwości, doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym KMP w Rzeszowie – tel. 17 858 33 12.

– Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci i funkcjonariusze będą sprawdzać m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu. Policjanci zwrócą kierowcom uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

– Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca – dodaje nadkom. Szeląg. Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach, kiedy czynny będzie stały punkt kontroli, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama