Zdjęcie: Ewa / Czytelniczka Rzeszów News

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie poszukuje świadków lipcowego wypadku w podrzeszowskiej Nowej Wsi. Kierujący peugeotem śmiertelnie potrącił 34-letniego rowerzystę. 

Do dramatu doszło 2 lipca br. ok. godz. 15:15. Podejrzanym o spowodowanie wypadku jest 53-letni Waldemar K., mieszkaniec gminy Trzebownisko, który kierował peugeot partnerem (mężczyzna nie posiada prawa jazdy).

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 53-latek zjechał na przeciwny pas ruchu i potrącił 34-letniego rowerzystę, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Kierujący peugeotem został zatrzymany przez policjantów, w Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. 

W piątek Komenda Miejska Policji w Rzeszowie zwróciła się o pomoc w ustaleniu dokładnych okoliczności tragedii. Poszukuje przede wszystkim naocznych świadków zdarzenia, którzy widzieli przejazd peugeota przed zdarzeniem, bądź posiadają nagrania z kamer samochodowych. 

Policjanci szczególnie proszą o kontakt rowerzystę, który w tym czasie jechał w kierunku Jasionki i bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymał się na wysokości hotelu. 

Informacje może przekazywać policjantom Referatu ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP w Rzeszowie, ul. Jagiellońska 11, pokój nr 8, tel. 17 858 3458 lub 17 858 34 50, albo z dyżurnym komendy pod nr. 17 858 3310 bądź poprzez numer alarmowy 112.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama