Reklama

Policjanci i funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili nielegalny przewóz ponad 20 kilogramów bursztynu wartego około 40 tysięcy złotych. Podczas przeszukań zabezpieczyli kolejne 180 kg bursztynu i około 170 tysięcy dolarów w gotówce.

Policjanci z lubaczowskiej komendy i funkcjonariusze Izby Celnej w Przemyślu zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda, którym kierował 51-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.

W trakcie kontroli kierowca zachowywał się bardzo nerwowo, wobec czego policjanci postanowili skrupulatnie przeglądnąć zawartość jego bagażu. W bagażniku funkcjonariusze natrafili na cztery foliowe worki z nieoszlifowanym bursztynem o łącznej masie około 21 kilogramów i wartości około 40 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali kierowcę. Teraz badane są okoliczności, w jakich mężczyzna wszedł w posiadanie tak dużej ilości kamieni ozdobnych.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci przeprowadzili serię przeszukań na terenie woj. mazowieckiego, gdzie ujawnili i zabezpieczyli kolejne 180 kg bursztynu o wartości około 1 mln zł i prawie 170 tysięcy dolarów w gotówce. Pieniądze zostały zabezpieczona na poczet kar, jakie grożą mężczyźnie.

51-latek przyznał się, że bursztyn kupił na Ukrainie i przemycił do Polski. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama