Zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Prawie 1000 opasek otrzymali w Rzeszowie piesi podczas akcji „Bezpieczny pieszy”. Przy okazji policjanci wyłapywali wykroczenia pieszych i kierowców. 

Akcję „Bezpieczny pieszy” we wtorek, 29 listopada, zorganizowali policjanci drogówki rzeszowskiej komendy miejskiej. Wspólnie z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Związku Strzeleckiego „Strzelec” rozdawali pieszym odblaski. 

Daj się zobaczyć 

Odblaski o tej porze roku mają ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Szybko zapadający i dłużej utrzymujący się zmrok oraz gorsze warunki atmosferyczne powodują, że piesi są dla kierowców słabo widoczni. 

Noszenie odblasków w terenie niezabudowanym jest obowiązkowe od 2014 roku, ale warto je mieć na sobie nawet w miejscach, gdzie nie wymagają tego obowiązujące przepisy. 

Jak poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, we wtorek policjanci rozdali pieszym prawie 1000 odblasków w rejonie trzech przejść w Rzeszowie: przy alei Cieplińskiego, na ulicy Warszawskiej i Kopisto.

Wykroczenia też były 

Ale policjanci zajmowali się nie tylko profilaktyką. Wychwytywali także wykroczenia kierowców i pieszych. Ci pierwsi popełnili ich 23. – Najczęściej było to przekroczenie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych – przekazuje Magdalena Żuk. 

Piesi popełnili 29 wykroczeń, 18 pouczono, a w 11 kolejnych przypadkach interwencje zakończyły się mandatami za przekroczenie jezdni w niedozwolonym miejscu, poruszanie się nieprawidłową stroną drogi i przechodzenie przez przejścia na czerwonym świetle. 

– W dwóch przypadkach mundurowi ujawnili brak wymaganych elementów odblaskowych – informuje Magdalena Żuk. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama