Trzy osoby, w tym pracownik starostwa powiatowego w Jarosławiu, usłyszały zarzuty w sprawie o charakterze korupcyjnym, dotyczącej nieprawidłowości przy rejestracji pojazdów. To efekt pracy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją pracowali nad sprawą dotyczącą nieprawidłowości przy rejestracji pojazdów w wydziale komunikacji jarosławskiego starostwa powiatowego. W poniedziałek funkcjonariusze prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu przeprowadzili przeszukania u trzech mężczyzn.

Jedno z nich miało miejsce w budynku starostwa w Jarosławiu. Policjanci zabezpieczyli dokumentację i zatrzymali dwóch mężczyzn, wśród nich inspektora wydziału komunikacji z kilkunastoletnim stażem. We wtorek zarzuty postawiono dwóm zatrzymanym wcześniej osobom.

– Inspektor wydziału komunikacji usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej, natomiast drugi z mężczyzn, który powoływał się na wpływy w urzędzie usłyszał zarzut płatnej protekcji. Obaj przyznali się do stawianych zarzutów – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Wobec inspektora prokurator zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, wobec drugiego z mężczyzn policyjny dozór. W tej sprawie zarzuty usłyszał także trzeci mężczyzna, który odpowie za wręczenie korzyści majątkowej. – Ze względu na rozwojowy charakter sprawy na tym etapie nie możemy podać bliższych informacji – zastrzega KWP Rzeszów.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama