Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Do dwóch lat więzienia grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który w środę 1 maja został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna prowadził volkswagena pod wpływem narkotyków. 

Do zdarzenia doszło ok. godz. 10:00 na al. Piłsudskiego w Rzeszowie. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, którzy ulice miasta patrolowali nieoznakowanym BMW, zwrócili uwagę na kierowcę volkswagena passata. 

– W terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierowca passata przekroczył prędkość o 42 km/h. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie kontroli policjanci nabrali podejrzeń, że kierowca może być pod wpływem narkotyków – mówi podkom. Ewelina Wrona z KWP w Rzeszowie.

Passatem kierował 27-letni mieszkaniec Rzeszowa. Policjanci poddali go badaniom na zawartość środków odurzających. Wynik badania okazał się pozytywny. Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie dodatkowo pobrano mu krew do badań. 

– 27-latek stracił prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za wykroczenie polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, a także jazdę pod wpływem narkotyków, co jest przestępstwem. Za to mu grozi zakaz prowadzenia pojazdów, kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna – dodaje podkom. Ewelina Wrona.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: