Reklama

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i 16-latkę. Podejrzewani są o włamanie do domu jednorodzinnego, kradzież samochodu oraz kilka innych włamań i kradzieży na terenie Rzeszowa. Okazało się również, że dziewczyna jest poszukiwana.

Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście prowadzą dochodzenie w sprawie włamania do domu jednorodzinnego, do którego doszło na przełomie sierpnia i września. Z zebranych informacji wynikało, że potencjalnymi sprawcami mogą być dwaj mężczyźni w wieku 26 i 24 lat oraz 16-letnia dziewczyna, wszyscy mieszkający w Rzeszowie.

Policjanci ustalili miejsce, gdzie cała trójka może przebywać. W czwartek rano zatrzymali niczego nie spodziewających się i jeszcze śpiących podejrzanych. Na miejscu policjanci znaleźli również przedmioty pochodzące z włamań i kradzieży. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, nieletnia zaś do izby dziecka.

Prowadzący dochodzenie ustalili, że cała trójka włamała się do szeregówki w rejonie Nowego Miasta. Tam ukradli telewizor, który następnie sprzedali w komisie. Ponadto w listopadzie 16-latka i starszy z zatrzymanych mężczyzn ukradli fiata uno. Samochód porzucili, gdy skończyło się w nim paliwo.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„W listopadzie 26-latek jeszcze dwukrotnie włamywał się do samochodów kradnąc z nich radioodtwarzacz i pilota do bramy parkingowej. Wspólnie z nieletnią, również w listopadzie, skradli z terenu posesji przy ulicy Ogrodowej motocykl, a po włamaniu do garażu kilka drobnych przedmiotów: noże, lampę, twardy dysk” – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Ukradziony motocykl porzucili, bo nie potrafili go uruchomić. Został on odnaleziony i przekazany właścicielowi. Policjanci odzyskali również skradziony telewizor, dokumenty, część przedmiotów skradzionych z garażu i pilota.

W piątek sprawcy usłyszeli zarzuty. Mężczyznom za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzję w sprawie nieletniej podejmie sąd rodzinny. Policjanci umieszczą ją również w ośrodku wychowawczym, w którym powinna przebywać.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama