Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Rzeszowie

Jarosławscy kryminalni zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy w okolicy parku miejskiego w Jarosławiu pobili dwie osoby. Sprawcy są związani ze środowiskiem pseudokibiców.

W niedzielę, około godz. 21:30, dyżurny jarosławskiej komendy odebrał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny w rejonie parku miejskiego. Jak ustalili policjanci, na os. Witosa podjechało kilka samochodów, z których wysiedli zamaskowani mężczyźni. Zaczepili przechodzącego chodnikiem 40-latka.

– Pobili go i skopali po całym ciele. Po ataku napastnicy odjechali – relacjonuje asp. sztab. Anna Długosz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. 40-latek trafił do szpitala.

W tym samym czasie na policję zgłosił się kolejny mężczyzna, 29-letni mieszkaniec Jarosławia, który także został zaatakowany nieopodal bramy wejściowej do parku przez grupę zamaskowanych osób. 

Jeszcze tego samego dnia policjanci zabezpieczyli zapis miejskiego monitoringu. Poszukiwaniem sprawców pobicia zajęli się jarosławscy kryminalni. Na razie udało im się zatrzymać trzech mężczyzn: 21-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego oraz 21-latek i 18-latek z powiatu przeworskiego. To znani policji kibole.

– Usłyszeli już zarzuty udziału w pobiciu o charakterze chuligańskim. Do czasu zakończenia postępowania pozostają pod policyjnym dozorem i mają zakaz opuszczania kraju – dodaje asp. sztab. Anna Długosz. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych osób, które brały udział w pobiciu przechodniów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama