Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Rzeszowie

Jarosławscy kryminalni zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy w okolicy parku miejskiego w Jarosławiu pobili dwie osoby. Sprawcy są związani ze środowiskiem pseudokibiców.

W niedzielę, około godz. 21:30, dyżurny jarosławskiej komendy odebrał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny w rejonie parku miejskiego. Jak ustalili policjanci, na os. Witosa podjechało kilka samochodów, z których wysiedli zamaskowani mężczyźni. Zaczepili przechodzącego chodnikiem 40-latka.

– Pobili go i skopali po całym ciele. Po ataku napastnicy odjechali – relacjonuje asp. sztab. Anna Długosz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. 40-latek trafił do szpitala.

W tym samym czasie na policję zgłosił się kolejny mężczyzna, 29-letni mieszkaniec Jarosławia, który także został zaatakowany nieopodal bramy wejściowej do parku przez grupę zamaskowanych osób. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jeszcze tego samego dnia policjanci zabezpieczyli zapis miejskiego monitoringu. Poszukiwaniem sprawców pobicia zajęli się jarosławscy kryminalni. Na razie udało im się zatrzymać trzech mężczyzn: 21-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego oraz 21-latek i 18-latek z powiatu przeworskiego. To znani policji kibole.

– Usłyszeli już zarzuty udziału w pobiciu o charakterze chuligańskim. Do czasu zakończenia postępowania pozostają pod policyjnym dozorem i mają zakaz opuszczania kraju – dodaje asp. sztab. Anna Długosz. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych osób, które brały udział w pobiciu przechodniów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama