Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

7 kolejnych osób zatrzymali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przy wsparciu policjantów z Gorzowa Wlkp. Zatrzymani są powiązani z polsko-wietnamską grupą przestępczą, która zajmowała się wytwarzaniem narkotyków. 

To jest kolejna odsłona prowadzonego od blisko dwóch lat śledztwa nadzorowanego przez podkarpacki oddział Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Sprawą zajmują się policjanci z wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W połowie czerwca w podwarszawskim Raszynie policjanci z KWP w Rzeszowie zatrzymali 39–letniego obywatela Wietnamu, który usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz wytwarzania i uprawy znacznej ilości narkotyków. 39-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 

Natomiast kilka dni temu, kryminalni z Rzeszowa wspierani przez funkcjonariuszy z Gorzowa Wlkp., w Kostrzynie nad Odrą i Kołobrzegu zatrzymali kolejnych 6 osób. To Polacy. – Usłyszeli prokuratorskie zarzuty wytwarzania i uprawy znacznej ilości środków odurzających – poinformowała nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik KWP w Rzeszowie. 

Zatrzymanym osobom grozi kara co najmniej trzech lat pozbawienia wolności. Dwie aresztowano na trzy miesiące, cztery pozostałe mają dozory policyjne, poręczenia majątkowe oraz zakaz opuszczenia kraju.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W trakcie śledztwa policjanci zlikwidowali wiele nielegalnych upraw konopi ukrytych na terenie kilku województw, m.in. lubuskiego, zachodniopomorskiego, śląskiego i mazowieckiego. Pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ

Jak w poniedziałek podała Prokuratura Krajowa, dotychczas rzeszowska prokuratura wysłała do sądu akty oskarżenia wobec 10 osób, sześć siedzi w areszcie. – Sprawa ma wielowątkowy i rozwojowy charakter – twierdzi prokuratura, która nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama