Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

7 kolejnych osób zatrzymali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przy wsparciu policjantów z Gorzowa Wlkp. Zatrzymani są powiązani z polsko-wietnamską grupą przestępczą, która zajmowała się wytwarzaniem narkotyków. 

To jest kolejna odsłona prowadzonego od blisko dwóch lat śledztwa nadzorowanego przez podkarpacki oddział Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Sprawą zajmują się policjanci z wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W połowie czerwca w podwarszawskim Raszynie policjanci z KWP w Rzeszowie zatrzymali 39–letniego obywatela Wietnamu, który usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz wytwarzania i uprawy znacznej ilości narkotyków. 39-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 

Natomiast kilka dni temu, kryminalni z Rzeszowa wspierani przez funkcjonariuszy z Gorzowa Wlkp., w Kostrzynie nad Odrą i Kołobrzegu zatrzymali kolejnych 6 osób. To Polacy. – Usłyszeli prokuratorskie zarzuty wytwarzania i uprawy znacznej ilości środków odurzających – poinformowała nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik KWP w Rzeszowie. 

Zatrzymanym osobom grozi kara co najmniej trzech lat pozbawienia wolności. Dwie aresztowano na trzy miesiące, cztery pozostałe mają dozory policyjne, poręczenia majątkowe oraz zakaz opuszczenia kraju.

W trakcie śledztwa policjanci zlikwidowali wiele nielegalnych upraw konopi ukrytych na terenie kilku województw, m.in. lubuskiego, zachodniopomorskiego, śląskiego i mazowieckiego. Pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ

Jak w poniedziałek podała Prokuratura Krajowa, dotychczas rzeszowska prokuratura wysłała do sądu akty oskarżenia wobec 10 osób, sześć siedzi w areszcie. – Sprawa ma wielowątkowy i rozwojowy charakter – twierdzi prokuratura, która nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama