Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy okradali jeden z marketów budowlanych w Rzeszowie. Obaj zostali zatrzymali przez policjantów.

Na początku stycznia policjanci zostali powiadomieni o kradzieży elektronarzędzi z jednego z marketów budowlanych w Śródmieściu. Nieznani sprawcy wynieśli dwa młoty pneumatyczne. – Mężczyźni zostali zauważeni, jak przeskakiwali przez ogrodzenie sklepu – relacjonuje Adam Szeląg, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Ci sami złodzieje kilka dni wcześniej w tym samym sklepie dokonali podobnej kradzieży. Łączna wartość skradzionego sprzętu to ponad 5000 zł. Sprawców zaczęli namierzać policjanci z komisariatu w Śródmieściu. Ustalili, że market budowlany okradało dwóch mieszkańców Rzeszowa w wieku 19 i 41 lat. Zatrzymano ich dzień po zgłoszeniu kradzieży.

Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się do winy. Zeznali, że narzędzia sprzedawali, a pieniądze wydali na bieżące potrzeby. Policjanci przedstawili im zarzuty kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze podejrzewają, że mężczyźni mogli dokonać jeszcze innych kradzieży w tym sklepie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: