Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Trzech obywateli Bułgarii zatrzymali w podrzeszowskim Krasnem funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie – dowiedział się Rzeszów News. 

Policyjna akcja miała miejsce w minioną środę ok. godz. 17:00 na parkingu przed hipermarketem Auchan w Krasnem. Jak udało nam się dowiedzieć, w ręce funkcjonariuszy KWP w Rzeszowie wpadło trzech obywateli Bułgarii: 50-letni Daniel S., a także Ventsislav Y. i Galin N. (obaj w wieku 51 lat). W ich samochodzie policjanci znaleźli ok. 2 kg białego proszku, badania laboratoryjne wykażą, co to były za narkotyki. 

Podkom. Ewelina Wrona z KWP w Rzeszowie w piątek po południu potwierdziła, że funkcjonariusze KWP z wydziałów kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego przy wsparciu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zatrzymali w Krasnem trzech obywateli Bułgarii. 

Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, dodaje, że Bułgarom postawiono zarzuty. – Przemytu znacznej ilości narkotyków i handlu ludźmi. Podejrzani nie przyznali się do winy. Grozi im kara od 3 do 15 lat więzienia – mówi prokurator Grabowski. Danielowi S. postawiono dwa zarzuty, pozostałym Bułgarom – po sześć. 

Jak się dowiedzieliśmy, w przypadku przemytu narkotyków z Belgii w grę wchodzi kilka transakcji, m.in. kokainy i tabletek ekstazy. 

Bułgarzy są pierwszymi osobami zatrzymanymi do sprawy rzeszowskiej okręgówki. Z naszych źródeł wynika, że wszyscy trzej mężczyźni są zamieszani w proceder sprzedawania młodych kobiet, głównie Bułgarek, do działających na terenie całej Polski agencji towarzyskich, w których świadczyły usługi seksualne. 

Zatrzymani w środę Bułgarzy chcieli kupić dwie prostytutki. W piątek prokuratura wysłała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wnioski o tymczasowe aresztowanie Bułgarów na trzy miesiące. Sędzia Alicja Kuroń poinformowała nas, że po południu zapadła decyzja o aresztowaniu wszystkich podejrzanych. – Do 29 sierpnia – przekazała nam sędzia Kuroń.

Śledczy twierdzą, że sprawa jest rozwojowa, nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Jeden z podejrzanych – Daniel S. – jest też podejrzany o to, że próbował do obiegu puścić większą ilość sfałszowanych banknotów 100 euro. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: