Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

13 zarzutów włamań i kradzieży usłyszał 22-letni mężczyzna, który regularnie włamywał się przede wszystkim do domów w podrzeszowskim Dynowie. Złodzieja zatrzymali rzeszowscy kryminalni. 

Włamania i kradzieże na terenie powiatu rzeszowskiego powtarzały się od początku lipca br., głównie w Dynowie oraz sąsiednich miejscowościach. Nieznany sprawca włamywał się do domów jednorodzinnych. Złodziej wykorzystywał niedomknięte okna i drzwi. – Z domów kradł zegarki, pieniądze, biżuterię – mówi Tomasz Drzał z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Złodziej włamał się również do przychodni i Centrum Historii Polskich Żydów w Dynowie. Policjanci ustalili, że włamywaczem może być 22-latek bez stałego miejsca zamieszkania. W ubiegły wtorek kryminalni dowiedzieli się, że mężczyzna będzie w rejonie Brzozowa. Wspólnie z funkcjonariuszami komisariatu w Dynowie zatrzymali podejrzanego. – Spał wtedy w zaparkowanym samochodzie – relacjonuje Drzał. 

22-latek trafił do policyjnego aresztu. Zbieraniem dowodów przeciwko mężczyźnie zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Z udziałem włamywacza przeprowadzili wizje lokalne, które pozwoliły na przedstawienie mu 13 zarzutów kradzieży z włamaniem i kradzieży od 1 lipca do 18 sierpnia.

– Ich liczba może się jeszcze zwiększyć, bo policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem sprawy – podkreśla Tomasz Drzał. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, sąd aresztował 22-latka na trzy miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.