Reklama

Policjanci z Brzozowa zatrzymali 37-letniego mężczyznę, podejrzanego o włamanie na plebanię w Nozdrzcu w powiecie brzozowskim.

O włamaniu do budynku plebanii policję powiadomił duchowny, który tam mieszka. Według jego relacji, sprawca wybił szybę w oknie piwnicznym, wszedł do budynku, spenetrował wnętrza i ukradł kilkaset złotych. Dostał się do plebani po południu, kiedy w budynku nikogo nie było.

Policjanci z Brzozowa, zaraz po zgłoszeniu, rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Ustalili rysopis mężczyzny, który po południu kręcił się w pobliżu kościelnych zabudowań. Zauważyli go w jednym ze sklepów w Nozdrzcu.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci sprawdzili jego dane. Okazało się, że był w przeszłości karany za kradzieże na plebaniach. Mało tego – ukrywa się, bo jest poszukiwany przez dwa sądy listami gończymi.

37-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego trafił do policyjnego aresztu. Będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem. Policja ustala, czy nie popełnił podobnych przestępstw w ostatnim czasie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.