Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Na trzy miesiące został aresztowany 24-letni Mateusz Ł., który jest podejrzany o zgwałcenie 24-letniej mieszkanki Rzeszowa w 2016 roku. 

Do zdarzenia doszło w marcu 2016 roku w podrzeszowskiej Wysokiej Głogowskiej (gmina Głogów Małopolski). Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. Przez trzy lata nie udało się namierzyć sprawcy zgwałcenia 24-latki z Rzeszowa, bo skutecznie ukrywał się on przed organami ścigania. Prokuratura była zmuszona śledztwo zawiesić. 

Przełom w sprawie nastąpił w ostatnich dniach. Jak w piątek poinformował Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, we wtorek, 9 kwietnia, policjanci zatrzymali 24-letniego Mateusza Ł. na terenie województwa łódzkiego, który jest podejrzany o zgwałcenie kobiety.

– 10 kwietnia został mu przedstawiony zarzut doprowadzenia do obcowania płciowego przy użyciu przemocy fizycznej – poinformował prokurator Artur Grabowski. 

Tego samego dnia prokuratura wysłała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o tymczasowe aresztowanie Mateusza Ł. na trzy miesiące. Sąd w całości wniosek uwzględnił. Za zgwałcenie kobiety, 24-latkowi grozi kara do 12 lat pobawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama