Kilkadziesiąt sztuk amunicji, proch strzelniczy oraz marihuanę zabezpieczyli policjanci z Jasła w domu 39-letniego mieszkańca gminy Skołyszyn. Zlikwidowali także poletko, na którym uprawiał konopie indyjskie.

[Not a valid template]

 

Od pewnego czasu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weryfikowali informacje dotyczące nielegalnej uprawy konopi na terenie gminy Skołyszyn. Ustalili miejsce, w którym znajdowało się poletko z zakazaną rośliną. Okazało się, że z części rosnących na nim krzaków zebrane zostały już liście i „topy”. Pozostałe konopie funkcjonariusze zabezpieczyli.

Ustalili, że nielegalnym procederem prawdopodobnie zajmuje się 39-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. Policjanci weszli do jego domu. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę. Ponadto znaleźli proch strzelniczy i kilkadziesiąt sztuk naboi różnego kalibru.

39-latkowi przedstawiono zarzut nielegalnej uprawy konopi indyjskich, posiadania marihuany oraz posiadania bez wymaganego zezwolenia amunicji. Ponadto policjanci przedstawili mu zarzut udzielania innym osobom, w tym małoletniemu, środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny. Grożą mu surowe konsekwencje. Udzielanie narkotyków małoletnim traktowane jest jako zbrodnia i grozi za to co najmniej 3 lata pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama