Reklama

Choć był już po pracy, to nie zapomniał, że nadal jest policjantem. Funkcjonariusz tarnobrzeskiej drogówki rozpoznał sprawców włamania do kiosku.

Do zatrzymania dwóch mężczyzn doszło w piątek przed godz. 1:00 przy ul. Dąbrowskiej w Tarnobrzegu. Policjant z wydziału ruchu drogowego wracał po pracy do domu. Na jednym z osiedli zauważył dwóch mężczyzn. Podejrzewał, że to oni mogą być sprawcami włamania tej nocy do jednego z kiosków ruchu.

Policjant nie pomylił się. Podszedł bliżej do mężczyzn i wezwał policyjny patrol. Sprawcy, widząc mundurowych, rzucili się do ucieczki. Jeden z mężczyzn po drodze wyrzucił łom i młotek.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Okazali się nimi mieszkańcy Tarnobrzega w wieku 19 i 20 lat. Byli pijani. Badanie alkomatem wykazało u każdego z nich blisko promil alkoholu w organizmie. Podczas przeszukania, policjanci znaleźli ponad 20 paczek papierosów różnych marek i słodycze.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Włamywacze trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni dodatkowo podejrzani są o zniszczenie przystanku autobusowego.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama