Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 49-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który kierując oplem został zatrzymany we wtorek w Błażowej Górnej. Mężczyzna miał dwa sądowe zakazy za jazdę… po pijanemu. 

Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 17:15. Będący po służbie funkcjonariusz, zauważył znanego mu kierującego oplem. – Policjant wiedział, że mężczyzna objęty jest sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, który wydany był za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Funkcjonariusz zatrzymał kierowcę, a kiedy podszedł do niego, poczuł od mężczyzny alkohol. Policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał patrol. Badanie potwierdziło u 49-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego ponad promil alkoholu w organizmie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kierowca został przekazany pod opiekę rodziny, która również zabezpieczyła samochód. Okazało się, że 49-latek objęty jest już dwoma sądowymi zakazami dotyczącymi prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz funkcjonariusze z komisariatu w Dynowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama