Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

31 osób zostało rannych w 24 wypadkach, do których doszło od środy do niedzieli na podkarpackich drogach. Policjanci zatrzymali 58 nietrzeźwych kierowców. 

W poniedziałek Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie podsumowała akcję „Boże Ciało 2019”. Przez pięć dni funkcjonariusze drogówki wyłapywali kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, zwracali uwagę, czy kierowcy nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych.

Policjanci zwracali również uwagę, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Reagowali też, gdy kierowcy w trakcie jazdy rozmawiali przez telefon komórkowy, przy okazji sprawdzali także stan trzeźwości kierowców. 

Jak poinformowała KWP, od środy do niedzieli na podkarpackich drogach doszło do 24 wypadków, w których ucierpiało 31 osób. Na szczęście, nikt nie zginął. Policjanci zatrzymali także 58 nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą był 61-letni mieszkaniec Rzeszowa, który wpadł w Boże Ciało 20 czerwca.

– Mężczyzna kierował oplem vectra. Zatrzymano go na ulicy Pelczara w Rzeszowie. 61-latek miał 2,8 promila alkoholu w organizmie – mówi podkom. Dominika Kopeć z podkarpackiej policji. 

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie w czasie akcji „Boże Ciało 2019” odnotowała na swoim terenie 5 wypadków, w których rannych zostało 7 osób, w tym dwójka dzieci. W środę doszło do dwóch wypadków: na ulicy Lwowskiej oraz ul. Malowniczej. Na tej drugiej doszło do potrącenia 11-letniej dziewczynki, która jechała na rowerze. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W czwartek, w Boże Ciało, w podrzeszowskim Nowym Borku na prywatnym terenie doszło do wypadku z udziałem quada. Ranny został kierujący pojazdem i 5-letnia dziewczynka, która była pasażerką quada. W sobotę z kolei doszło do wypadku w Świlczy na starej „czwórce”. Tam kierowca peugeota wjechał do rowu. Dwie osoby zostały ranne. 

Ostatni wypadek policja odnotowała w niedzielę wieczorem w Błażowej Górnej. – 23-letni motocyklista marki Honda stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił. Motocyklista był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 23-latek trafił do szpitala – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej KMP. 

Łącznie rzeszowscy policjanci przez pięć dni zatrzymali 12 nietrzeźwych kierowców, z czego 9 miało powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, trzech pozostałych było po tzw. użyciu, czyli czeka ich postępowanie za popełnienie wykroczenia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama