Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie podsumowała pięciodniową akcję „Znicz” na podkarpackich drogach. W 25 wypadkach zginęły dwie osoby. 

Od piątku do wtorku podkarpaccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających groby swoich najbliższych. W ciągu pięciu dni na drogach naszego województwa odnotowano 25 wypadków, w których 30 osób zostało rannych.

Niestety, nie obyło się bez tych najtragiczniejszych zdarzeń. Zginęły dwie osoby. Do obu tych zdarzeń doszło w powiecie stalowowolskim. We wtorek, ok. godz. 7:00, w Antoniówce koło Zaklikowa, na przejeździe kolejowym bez rogatek, szynobus uderzył w hyundaia, który wjechał przed jadący skład.

– Śmierć na miejscu poniósł 45-letni kierowca hyundaia. Do kolejnego tragicznego wypadku doszło w piątek, przed południem, w Rzeczycy Długiej. W zdarzeniu śmierć poniósł 41-latek kierujący fiatem pandą, który uderzył w tył ciężarowego Mana – poinformowała w środę Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

Podczas tegorocznej akcji „Znicz” policjanci wyeliminowali z ruchu 62 nietrzeźwych kierujących.

W Rzeszowie i w powiecie rzeszowskim zatrzymano czterech kierowców „na podwójnym gazie”. Niechlubni „rekordziści” w tej statystyce to: 47-letni kierujący oplem, zatrzymany przez policjantów drogówki 1 listopada na al. Armii Krajowej i zatrzymany w tym samym dniu, na ul. Krakowskiej, 52-letni kierujący BMW.

– Obydwaj wydmuchali po niemal 3 promile alkoholu – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. W ciągu pięciu dni rzeszowscy policjanci interweniowali na miejscu 9 wypadków. Rannych zostało 12 osób. Od piątku do wtorku na terenie miasta i powiatu rzeszowskiego doszło do 84 kolizji.

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama