Reklama

Od piątku (28 października) rzeszowscy policjanci rozpoczynają akcję „Znicz 2016”. Do 2 listopada na naszych drogach będzie więcej funkcjonariuszy. We Wszystkich Świętych zmieni się organizacja ruchu w obrębie cmentarzy.

Akcja „Znicz” jest co roku organizowana przez policję. Podczas świątecznego weekendu na drogach oraz w pobliżu cmentarzy funkcjonariusze spodziewają się znaczącego wzrostu natężenia ruchu.

Policja twierdzi, że jej podstawowym celem akcji będzie zapewnienie bezpieczeństwa zarówno pieszym, jak i kierowcom oraz zadbanie o płynność ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz głównych ciągach komunikacyjnych.

Policja na bieżąco będzie reagowała na pojawiające się utrudnienia. Akcja funkcjonariuszy potrwa do 2 listopada (środa). We Wszystkich Świętych od godz. 6:00 do 22:00 będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu w obrębie rzeszowskich cmentarzy.

– W przypadku dużego natężenia ruchu zmiany mogą zostać wprowadzone wcześniej – zastrzega Adam Szeląg  z rzeszowskiej policji.

Na czas trwania uroczystości związanych z dniem Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu na dojeździe do cmentarza przy ul. Cienistej. Dojazd samochodów osobowych do parkingu przed cmentarzem będzie odbywał się ul. Bałtycką i Morgową, na których ruch odbywać się będzie jednokierunkowo (wjazd od strony ul. Lwowskiej).

Wyjazd samochodów będzie odbywał się ul. Cienistą i ul. Kujawską, gdzie ruch będzie również jednokierunkowy – zakaz wjazdu od strony ul. Lwowskiej. Zakaz ten jednak nie będzie dotyczył autobusów MPK, taksówek, które będą mogły się nią przemieszczać w kierunku parkingu przed cmentarzem.

Dojazd do bramy cmentarza znajdującej się przy ulicy Polnej możliwy będzie od ulicy Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, a następnie ulicą Morgową. Nie będzie można dojechać do cmentarza przez ulicę Kujawską.

Z ulicy Morgowej w ulicę Żołnierzy I Armii WP można będzie wyjechać jedynie w prawo, gdyż na skrzyżowaniu ulica Żołnierzy I Armii WP rozdzielona będzie zaporami. Wjazd w ulicę Konfederatów Barskich możliwy będzie po zawróceniu na najbliższym skrzyżowaniu.

Podczas zmiany organizacji ruchu na ulicy Lwowskiej ustawione będą znaki informujące o dojeździe do cmentarza oraz znaki zakazujące skrętu w ulicę Cienistą i Kujawską. Sygnalizacje świetlne z ulicą Kujawska i Cienistą będą wyłączone, ruchem kierować będą policjanci.

– Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych przy ulicy Cienistej i Polnej oraz na parkingu Szpitala Wojewódzkiego nr 2 przy ul. Lwowskiej. Ponadto dopuszczone będzie parkowanie na prawym pasie ruchu ul. Żołnierzy I Armii WP w obu kierunkach – informuje Adam Szeląg.

Cmentarz przy ul. Lwowskiej Pobitno znajdujący się w bezpośredniej bliskości cmentarza komunalnego, obejmować będzie opisana zmiana organizacji ruchu.

Parkować można będzie na przycmentarnym parkingu od strony ul. Żołnierzy I Armii WP oraz przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2. W rejonie pozostałych rzeszowskich cmentarzy, oraz w pobliżu cmentarzy na terenie powiatu rzeszowskiego, nie wprowadzono zmian w organizacji ruchu.

– Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych – twierdzą funkcjonariusze.

Policja przewiduje największe nasilenie ruchu na ul. Lwowskiej, która jest nie tylko drogą dojazdu do cmentarza przy ul. Cienistej, ale przede wszystkim należy ona do drogi krajowej nr 4. W przypadku dużego natężenia ruchu ograniczenia mogą być wdrożone wcześniej i przedłużone na kolejne dni.

Policjanci apelują, aby przez cały nadchodzący weekend kierujący, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, nie jeździli na pamięć zwracając uwagę na oznakowanie, które może zostać zmienione oraz na sygnały podawane przez policjantów.

– Wszyscy uczestnicy ruchu powinni w tych dniach zachować szczególną ostrożność – dodaje Adam Szeląg.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama