Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Ojciec miał prawie 4 promile alkoholu, matka – niespełna dwa. Oboje opiekowali się czwórką dzieci. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny w Rzeszowie.

Do zdarzenia doszło we wtorek (16 lutego) w jednym z mieszkań przy ulicy Łącznej w Rzeszowie. Przed godz. 15:00 policjanci z rzeszowskiej komendy otrzymali sygnał, że rodzice mogą po pijanemu się opiekować czwórką swoich dzieci w wieku od 8 do 14 lat.

Informacje zostały potwierdzone. Mężczyzna w wieku 36 lat miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie, jego 33-letnia żona blisko dwa. Ojciec dzieci trafił do izby wytrzeźwień. – Dzieci przekazano pod opiekę krewnej – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Dzieci wcześniej trafiły jeszcze na badania do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 przy ulicy Lwowskiej. Na szczęście, nie stwierdzono u nich oznak przemocy domowej. Policjanci o całym zdarzeniu powiadomią Sąd Rodzinny w Rzeszowie. Ale na tym nie kończą się policyjne czynności.

– Dzielnicowy będzie prowadził postępowanie w ramach “Niebieskiej Karty” odnośnie zaniedbań wychowawczych. Ponadto, sprawdzimy, czy rodzice opiekując się dziećmi po pijanemu nie narazili ich na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowia – dodaje nadkom. Szeląg.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: