Policyjne motocykle BMW w nowych barwach już na podkarpackich drogach

0

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzymała pierwsze motocykle BMW R 1250 RT w nowej kolorystyce. Już można je zobaczyć na podkarpackich drogach. 

 

Zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Policyjna wersja BMW R 1250 RT jest jednoosobowa, a miejsce pasażera maszyny zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer. Jednoślady zasilane są dwucylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3.

– Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie rozpędza motocykl – wyjaśnia KWP Rzeszów. 

Zupełnie nowe barwy policyjne wzbogacono o wiele elementów odblaskowych, a także sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu koloru niebieskiego i czerwonego. Policyjne motocykle mają też podgrzewane siedzenia i manetki. 

Jednoślady będą wykorzystywane przez policjantów w ruchu miejskim. Dwa motocykle już przekazano do KWP w Rzeszowie. Kolejne, w najbliższym czasie, trafią do komend miejskich w Rzeszowie i w Tarnobrzegu.

– Nowe pojazdy będą używane przez funkcjonariuszy wydziałów ruchu drogowego. Łącznie do garnizonu trafi 20 takich motocykli – informuje podkarpacka policja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama